Clash of Clans Actualizare decembrie: Detalii noi apar

Data Actualizării: 14 Mai 2024
Anonim
New Update - TownHall 15 Confirmed in Clash of Clans 😍 Th15 New Hero, New Troops, New Defence

O actualizare masivă care schimbă jocul vine în curând la popularul joc mobil Clash of Clans. De-a lungul săptămânii trecute, dezvoltatorii, Supercell, au lansat mici teasere și sneak peak-uri cu privire la ce să ne așteptăm. Mai jos sunt câteva detalii noi cheie, la ce să ne așteptăm și tot ce trebuie să știe Clashers.

Cei care au urmărit de-a lungul forumului oficial Clash of Clans știu deja o mulțime de modificări, dar în această după-amiază au mai fost anunțate câteva modificări. Nu vor mai fi lunete primăria, scuturile vor fi mai greu de obținut, bazele devin mai mari și acum vom mai avea 30 de secunde pentru a finaliza atacurile. Citiți mai departe pentru toate detaliile.

La începutul acestei luni, dezvoltatorii au lansat primul set de modificări și „sneak peeks”, dezvăluind o parte din ceea ce urmează, și vom învăța încet mai multe pentru următoarele 7-10 zile. Din ceea ce auzim, actualizarea din decembrie Clash of Clans va sosi pe sau în jurul datei de 7 decembrie. Iată ce ar trebui să știți.

În mod obișnuit, actualizările Clash of Clans ajung după 3-4 zile de sneak peeks sau teasers de la companie, care sunt dezvăluite la forumul oficial sau pe Facebook. Cu toate acestea, această actualizare este o actualizare atât de masivă pe care compania a confirmat-o că vor exista două săptămâni de sneak peeks, care au început luni, 23 noiembrie.

Aceasta înseamnă că în aproximativ două săptămâni, în jurul valorii de 7 decembrie, vor fi cunoscute toate modificările, vor fi anunțate noi caracteristici, iar actualizarea ar trebui să înceapă să se desfășoare la sfârșitul perioadei de teaser de două săptămâni. Acestea fiind spuse, iată ce am învățat săptămâna aceasta.

Citit: Actualizarea Clash of Clans tachină modificări uriașe ale scuturilor

Modificări uriașe vin la Clash of Clans peste tot. De la Primăria 11, dimensiune mai mare a hărții, un al treilea erou, o nouă clădire defensivă și multe altele. Apoi, săptămâna aceasta au dezvăluit că scuturile nu vor fi date pentru distrugerea primăriilor, ceea ce reprezintă o schimbare uriașă. Acum, un atacator trebuie să folosească cel puțin 1/3 din armata lor și să primească 30% daune înainte ca utilizatorii să obțină un scut. Acest lucru va scăpa de „înșelăciunea” în care mulți jucători părăsesc Primăriile pentru a fi distruse pentru un scut ușor și ieftin, pentru a-și ascunde aurul și Elixirul de la alți atacatori. Acesta este doar un mic aspect al schimbării.

Astăzi am aflat că dimensiunea hărții a crescut cu peste 20%, oferind utilizatorilor mai mult spațiu pentru a lucra. Apoi, timpul de atac a fost mărit cu 30 de secunde, atât în ​​ciocnirea obișnuită, cât și în Clan War. Acest lucru este imens. Cu apărări mai puternice, un al treilea erou și upgrade-uri la nivel de utilizator, utilizatorii vor avea nevoie de mai mult timp, iar acum îl avem. Iată o recapitulare a tot ceea ce a fost anunțat până acum.

• Acum pot intra în meciuri multiplayer sau Revenge fără a afecta scutul
  • Executarea unui atac multiplayer sau a răzbunării în timp ce este protejat deduce 3 ore de scut (atacă fără să-ți pierzi scutul)
  • Atacurile suplimentare din același scut deduc mai multe ore (4, 5, 6, 8, 10, 12 ore)
  • Scuturile pot fi respinse manual (pentru a lua o apărare intenționată)

Garda satului:

• Village Guard te împiedică să fii atacat în timp ce scutul este în jos
  • Poate intra online, offline și poate ataca fără penalizare sub Village Guard (nu mai lăsați ecranul aprins ore în șir)
  • Garda Satului liber se activează la expirarea unui scut:
    • Titan I / Legend League: 3 ore gratuit Village Guard
    • Liga Titan II: 2 ore gratuit Village Guard
    • Liga Titan III: 1 oră Gardă Sat gratuit
    • [ACTUALIZAT] Champion League (toate nivelurile): 30 de minute gratuit Village Guard
    • Liga Master I și mai jos: 15 minute gratuit Village Guard
  • 2 ore suplimentare Village Guard disponibile în magazin pentru 10 pietre prețioase în timp ce scutul este în jos (timp de răcire de 23 de ore)
  • Village Guard poate fi demis manual (pentru a lua o apărare intenționată)

• După apărare cu scut: resetare completă PBT
  • După o apărare fără scut SAU lovitură PBT de 6 minute fără apărare: PBT prelungit (+15 minute până la PBT, +15 minute Village Guard)
  • După a 2-a apărare consecutivă fără scut SAU 6-minute PBT lovitură fără apărare: PBT prelungit (+15 minute până la PBT, +15 minute Village Guard)
  • După a 3-a apărare consecutivă fără scut SAU lovitură PBT de 6 minute fără apărare: resetare completă PBT + Garda Satului Gratuită bazată pe Ligă
  • După 3 ore de timp consecutiv offline fără apărare: resetare completă a PBT (nu a fost dat Village Guard)

Pradă:

• Primăria conține mult mai mult pradă (acțiuni pradă disponibile cu depozite)

Reechilibrarea trofeului:

• Ofertele de trofee de la jucătorii mai mici cresc cu nivelul Ligii (de la +1 minim la Bronz la +6 minim la Titan 1 și Legend)
  • Ofertele de trofee de la jucători superiori scad odată cu nivelul Ligii (de ex.de la +56 la Bronz la +48 la Titan 1 și Legend)

[NOU] Alte modificări:

• Toate costurile de rearmare a capcanelor s-au redus masiv (~ 75% reducerea costurilor de rearmare în medie a tuturor capcanelor)
  • Costuri de reîncărcare X-Bow reduse masiv (reducere a costurilor de reîncărcare de ~ 70% pentru toate nivelurile)
  • Timpul până când puteți fi atacat după ce ați ieșit offline a crescut de la 1 minut la 5 minute (pentru a ajuta la cazurile de ieșire accidentală offline)

Este foarte mult de luat în considerare și toate aceste schimbări îi determină pe mulți jucători să frustreze faptul că Clash of Clans poate deveni prea complicat și poate elimina simplitatea jocului. În realitate, însă, aceste schimbări permit mai multe strategii, atac mai bun, mai multe pradă disponibile, o armată mai bună, deoarece utilizatorii vor avea timp să le producă fără să fie atacați tot timpul și vor fi acordați mai mulți bani. Ca să nu mai vorbim de mai mult timp pentru a finaliza atacurile. Avem cu 30 de secunde mai mult decât înainte, care va fi necesar pentru a obține 100% și toate cele trei stele în unele atacuri.

Da, utilizatorii vor fi atacați pe deplin mai mult decât să piardă doar o primărie, dar acest lucru aduce beneficii întregii comunități. Mai multe baze vor fi deschise și disponibile pentru atac, fără a se ascunde în spatele unui scut ușor de realizat. Reînarmarea capcanelor costă cu 70% mai puțin, deoarece vom fi atacați mai mult, prădurile din raiduri au crescut și cele mai bune actualizări nu au venit încă.

Când am aflat că scuturile dispăreau, mulți jucători au fost îngrijorați și supărați, dar următoarele două furturi au anunțat noi schimbări pentru a echilibra totul. Apoi, toată săptămâna viitoare Supercell va face mai multe anunțuri, dezvăluind mai multe modificări, caracteristici de adăugare, actualizări mai mari ale trupelor și multe altele pentru a completa și finaliza această actualizare.

Dezvoltatorii au reamintit tuturor să aștepte să se anunțe toate noutățile și modificările, iar „imaginea mai mare” va fi pe deplin înțeleasă, care ar trebui să recurgă la un joc mai bun pentru milioane și milioane de jucători activi zilnici. Modificările de mai sus pot părea drastice și confuze, dar în joc totul va fi foarte ușor de înțeles, iar utilizatorii vor reveni la atac ca întotdeauna în cel mai scurt timp. Numai cu mai mult timp pentru a crea armate mai mari, mai multe opțiuni de bază pentru atac și mai mulți bani de câștigat. Rămâneți la curent pentru mai multe detalii și vom actualiza pe măsură ce se fac anunțuri suplimentare.

Voi ce credeți? Sunt aceste schimbări interesante și fac jocul mai bun sau prea confuz și distrug simplitatea Clash of Clans? Spuneți-ne în secțiunea de comentarii de mai jos.

Mulți utilizatori de Android întâmpină adeea o problemă atunci când mută fișiere pe computerul lor. În epiodul de depanare # Galaxy8 de atăzi, vom răpunde la un caz anume. De aemen...

Dacă unteți un chitarit care abia începe, exită mai multe moduri de a vă îmbunătăți experiența de joc și, cu iguranță, aveți nevoie de cel mai bun amplificator pentru căști pentru chitară. O...